flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Результати оцінювання роботи Херсонського окружного адміністративного суду ГО «Запорізька правозахисна група» у 2019 році

З метою забезпечення взаємодії з громадянами, а також удосконалення відкритості та прозорості діяльності судів, Херсонський окружний адміністративний суд долучився до проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Запорізькій та Херсонській областях», організованого Громадською організацією «Запорізька правозахисна група» та розробленого за системою оцінювання роботи суду за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Нове правосуддя».

За розпорядженням голови Херсонського окружного адміністративного суду від 02.05.2019 № 2 з 2 по 6 травня 2019 року у приміщенні суду інтерв’юерами ГО «Запорізька правозахисна група» проведено анонімне опитування 50 учасників судових проваджень.

Комплексне оцінювання проводилося з метою отримання інформації щодо поточного стану та тенденцій діяльності суду, вдоскона­лення організації роботи суду щодо досягнення належного рівня відповідності суспільним очікуванням продуктивності та ефективності судових процедур, якості судових послуг та задоволеності роботою суду громадян – учасників судових проваджень.

За результатами проведеного дослідження оцінки якості роботи суду в 2019 році зроблено висновок про відносну задоволеність учасників судових проваджень роботою Херсонського окружного адміністративного суду.

За 5-бальною шкалою загальна оцінка якості роботи суду дорівнює 4,2, що вказує на достатній рівень задоволеності учасників судових проваджень якістю роботи суду.

Показники за вимірами якості роботи суду знаходяться на достатньому рівні та складають:

 

Разом із тим, відвідувачі суду відмітили поодинокі недоліки.

Так, наприклад, потребує покращення критерій доступності суду щодо наявності паркувальних місць, крім того, слід забезпечити організації пункту з надання послуг з роздрукування та копіювання процесуальних документів для відвідувачів суду тощо.

В результаті оцінювання розроблено рекомендації, які будуть враховані при подальшій організації роботи Херсонського окружного адміністративного суду та реалізовані в межах повноважень адміністрації суду.