flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ

Шановні відвідувачі Херсонського окружного адміністративного суду!

        Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України (ч.3 ст. 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"), що, між іншим, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів маломобільних груп населення (людей з інвалідністю, з тимчасовими порушеннями здоров'я (наприклад, людина на милицях), літніх людей, яким через вік та стан здоров'я важко самостійно пересуватися, вагітних жінок, батьків з дитячими візочками тощо).

      Керівництвом Херсонського окружного адміністративного суду розроблено і реалізовано комплекс заходів щодо вирішення питання розміщення у приміщенні суду маломобільних груп населення, яке дозволило б створити гідні умови їх перебування у будівлі та забезпечило б належний рівень захисту їх прав.

     Вхід до приміщення Херсонського окружного адміністративного суду обладнаний стаціонарним пандусом, влаштованим згідно з вимогами ДБН і кнопкою виклику, а також табличками з відповідною інформацією про кнопку виклику, напрямок руху для маломобільних груп населення, що розташовані на прийнятній для маломобільних груп населення  висоті (у т.ч. для людини на візку). Крім того, для людей з інвалідністю перед будівлею суду відведено спеціальне паркувальне місце.

     Для людей з вадами зору на дверях кабінетів встановлені таблички, виконані шрифтом Брайля. Таблички вказують на назву кабінету, наприклад: зал судових засідань, канцелярія, приймальня голови суду тощо. Аналогічна інформація (мнемосхема), виконана шрифтом Брайля, на якій ілюструється, як орієнтуватись у приміщенні, встановлена в холі суду.

    У суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань, які знаходяться на першому поверсі. Проте, якщо приміщення, де призначено розгляд Вашої справи знаходиться на іншому поверсі, і вказана обставина створює для Вас труднощі у пересуванні, Ви можете звернутися до секретаря судового засідання з проханням провести засідання у залі на першому поверсі суду. Прийом громадян з інвалідністю також  забезпечується на першому поверсі. Додатково повідомляємо, що маломобільні групи населення канцелярією суду обслуговуються поза чергою! До Вашої уваги на стендах у фойє розміщені зразки процесуальних документів та інша корисна інформація.  

            Також звертаємо Вашу увагу, що на  офіційному веб-сайті Херсонського окружного адміністративного суду України (http://adm.ks.court.gov.ua) розміщена необхідна  корисна інформація для учасників процесу.

       У разі виникнення будь-яких питань стосовно переміщення будівлею суду, надання допомоги у пересуванні, Ви завжди можете звернутися  до уповноваженого на забезпечення організації доступу до суду працівника – старшого судового розпорядника Олександра Вікторовича Мельниченка (тел. (0552)42-00-49, inbox@adm.ks.court.gov.ua) або до заступника керівника апарату суду Гладунової О.П. ((0552)42-01-15). А працівники відділу документального забезпечення і діловодства (канцелярії суду) зможуть надати Вам допомогу в оформленні позовної заяви чи іншого документа. До того ж, в  Херсонському окружному адміністративному суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, що значно спрощує доступ громадян до правосуддя.

            Керівником апарату суду проведено інструктаж з працівниками апарату суду щодо правил поводження, надання допомоги та сприяння доступності до приміщення маломобільних груп населення, належного їх обслуговування.

Ми прагнемо до створення для  Вас найкращих умов та максимального комфорту перебування в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду!

pandus

 

 
   
   
   

Пам'ятка взаємодії з неповносправними групами населення