flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Питання-відповіді

  1. Який режим роботи суду?

 Херсонський окружний адміністративний суд працює з понеділка по п’ятницю: пн.- чт. з 08:00 до 17:00; пт. з 8:00 до 16:00; перерва з 12:00 до 12:48.

 

  1. Що потрібно мати з собою для участі у судовому засіданні?

Для участі у судовому засідання при собі необхідно мати документ, який посвідчує Вашу особу (наприклад паспорт, водійське посвідчення тощо), якщо ви є учасником у даній справі.

У разі якщо ви є представником чи адвокатом сторони у справі в додаток при собі необхідно мати документи на підтвердження повноважень.

 

  1. Як звернутися до суду?

Позовну заяву, клопотання, скаргу чи будь-який інший документ Ви можете подати до суду поштою.

Надсилайте документи як цінний лист із описом вкладення або рекомендований лист. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення документів.

Днем вчинення відповідної дії вважається день подачі документа на пошту, який визначається за поштовим штемпелем, а не день надходження листа до суду.

 

  1. Як звернутися до суду через відділ документального забезпечення і діловодства суду (канцелярію)?

Ви можете передати документи у робочий час працівнику суду, який приймає вхідну кореспонденцію та її реєструє.

Візьміть з собою копію документа, який подаєте і попросіть працівника апарату суду поставити на ньому штамп із датою одержання та реєстраційним номером.

Суд не бере до розгляду анонімні звернення. Якщо Ви подаєте певне звернення в рамках справи, у якій відкрито провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді.

 

  1. Як підготуватися до візиту в суд?

Візьміть з собою:

– документ, що посвідчує особу (паспорт, чи інший);

– кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;

– нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу;

– документи, які стосуються справи, інші докази;

– законодавство;

– можна взяти фотоапарат, щоб зробити фотокопії з документів у справі чи дошки оголошень суду (можна використовувати лише з дозволу суду).

Бажано одягнути ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у футболці, шортах, іншому неділовому одязі. Приходьте до суду вчасно і бажано заздалегідь!

Якщо Ви не можете прибути до суду – повідомте про це завчасно у письмовій чи іншій формі, визначеній чинним законодавством.

 

  1. Про що слід пам’ятати під час перебування у приміщенні суду?

В приміщенні суду необхідно перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.

Під час судового засідання краще вимкнути телефон, оскільки ним користуватися не можна.

Слід поводитись спокійно і стримано.

Необхідно ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів.

Доцільно уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).

Пам’ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддя не може коментувати факти у справі, яку він розглядає. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам нададуть працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

 

  1. Як поводити себе під час слухання справи?

 Заходити до зали судового засідання необхідно після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.

Обов’язково потрібно встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх ставити.

До судді необхідно звертатися зі словами «Ваша честь».

Слід ввічливо звертатися до учасників процесу.

Не потрібно перебивати суд та учасників процесу, а якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово – підніміть руку.

Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні.

Не варто сперечатися із судом.

Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи, потрібно через судового розпорядника або секретаря судового засідання.

Слід відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.

 

  1. Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?

 До порушників правил поведінки в суді застосовуються такі види стягнень: попередження, видалення порушника із зали суду, штраф.

Видалення порушника із зали судового засідання застосовується за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

 

  1. Як отримати безкоштовну правову допомогу?

Вся необхідна інформація стосовно отримання безкоштовної правової допомоги розміщена на сайті http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/

  1. Як знайти судове рішення в Інтернеті?

Судові рішення Ви можете знайти на сайті Єдиний державний реєстр судових рішень. Крім того, можна ознайомитися із правилами пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B561N2vCeqQ9QW5kVXRLWVhmLWs/view