flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Одеський окружний адміністративний суд

Відомості про врахування громадської думки у діяльності суду, як розпорядника інформації

Згідно з ч. 5 ст. 90 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» громадські об’єднання мають право організовувати незалежне оцінювання роботи судді у відкритих судових засіданнях. Результати незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні фіксуються в анкеті, що містить інформацію про тривалість розгляду справи, дотримання суддею правил судочинства і прав учасників процесу, культуру спілкування, рівень неупередженості судді, рівень задоволення поведінкою судді учасниками процесу, зауваження щодо ведення процесу, інші відомості. Заповнена анкета незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні може бути включена до суддівського досьє.

На виконання рішення Ради суддів України від 12.05.2016 № 35 «Про реалізацію «Системи оцінювання роботи суду», за розпорядженням голови суду у період із 01.08.2016 по 20.09.2016 у Херсонському окружному адміністративному суді проводилося комплексне оцінювання роботи суду за модулями: «Судове адміністрування», «Своєчасність судового розгляду», «Задоволеність роботою суду учасниками проваджень».

Дане оцінювання відбувалось з метою отримання інформації щодо поточного стану та тенденцій діяльності суду, вдоскона­лення організації роботи суду щодо досягнення належного рівня відповідності суспільним очікуванням продуктивності та ефективності судових процедур, якості судових послуг та задоволеності роботою суду громадян – учасників судових проваджень.

Відвідувачі суду за спеціально розробленою анкетою мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами, як фізична доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість та написання та обґрунтування судового рішення. Застосування СОРС обумовлено необхідністю реального стандартизованого оцінювання роботи суду з метою визначення відповідності діяльності ключовим цінностям та цілям суду в демократичному суспільстві.

Громадська думка позитивно вплинула на удосконалення рівня надання судово-адміністративних послуг в Херсонському окружному адміністративному суді.

В результаті оцінювання розроблено рекомендації, які викладені в плані вдосконалення роботи суду за результатами комплексного оцінювання, та визначено перелік необхідних дій для покращення якості роботи суду.

Варто зазначити, що результатом активної співпраці суду з громадськістю стала, зокрема, відзнака доступності приміщення суду для людей з інвалідністю Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Велід» «Заклад дружній до людей з інвалідністю», що свідчить про відповідність приміщення Херсонського окружного адміністративного суду вимогам доступу людей з інвалідністю до правосуддя.