flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Одеський окружний адміністративний суд

Судді та працівники апарату Херсонського окружного адміністративного суду взяли участь в семінарі «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика»

06 березня 2015, 13:32

         3-4 березня 2015 року в місті Одесі пройшов тренінг на тему: «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». У заході взяли участь судді та працівники апаратів адміністративних судів Херсонської, Одеської та Миколаївської областей. Тренінг відбувся в рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансування Уряду Канади. 

     Метою проведення даного заходу було обговорення Закону України «Про доступ до публічної інформації», завданням якого є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

       Про міжнародні стандарти і національне законодавство у сфері права на інформацію розповіла експерт Секретаріату Європейського суду з прав людини Олександра Ситник. Учасники разом з експертами обговорювали новели українського законодавства про доступ до публічної інформації та у сфері захисту персональних даних, проблемні питання правозастосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», віднесення інформації до категорії службової, обмеження в доступі до службової інформації та інші.

     Тетяна Котюжинська – Президент Асоціації медіа юристів України звернула увагу на особливості національного інформаційного законодавства. Експерт підкреслила, що відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню в доступі підлягає інформація, а не документ.

        Обмеження доступу до інформації здійснюється при дотримані сукупності вимог, які прийнято називати «трискладовим тестом». А саме:

      1.     виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

      2.     розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

      3.     шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

     Незалежний медіа-експерт Дмитро Котляр представив останні зміни, пов’язані з прийняттям Закону України "Про інформацію" у новій редакції, яким, зокрема, встановлено: право відвідувати відкриті сесії Верховної Ради України та місцевих рад будь-якими громадянами України; обов’язок оприлюднення в Інтернеті всієї інформації про приватизацію; право безкоштовного доступу до державної статистики тощо.

      Також учасникам було запропоновано пройти тестування та вирішити низку практичних завдань, пов’язаних з віднесенням інформації до категорії службової, обмеженням в доступі до інформації із застосуванням трискладового тесту.