Херсонський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом фізичної особи до Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області про скасування податкового рішення щодо нарахування податку на борг по кредиту, який анульований банком.
Позивач в суді оскаржував дії податкової, оскільки вважав, що анульована банком сума заборгованості за кредитною угодою, не є доходом позичальника, як додаткове благо, і сплачувати податок з цієї суми він не зобов’язаний.
Суд не погодився з позицією позивача.
Відповідно до Податкового кодексу України до загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням. Якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Сума прощеного банком боргу складається з основної заборгованості по кредиту та нарахованих і підвищених (у зв’язку прострочення платежу) процентів за користування кредитом.
Суд дійшов висновку, що декларуванню та оподаткуванню підлягає основна сума боргу по кредиту, не враховуючи суму з підвищених (нарахованих) процентів.
Отже, позовні вимоги задоволені частково. Позивач повинен був задекларувати доходи від списання боргу банком у річній декларації та сплатити податок.
Справа № 821/956/15-а, рішення по справі не набуло чинності.